Endermologia a okres – czy miesiączka jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu?

17 stycznia 2022
endermologia-a-okres-czy-miesiaczka-jest-przeciwskazaniem-do-wykonania-zabiegu.jpg

Wybierając zabieg na likwidację cellulitu i innych nieestetycznych zmian skórnych, wiele kobiet decyduje się na nieinwazyjny zabieg endermologii. Czy ten zabieg modelujący i wyszczuplający sylwetkę może być stosowany w trakcie miesiączki? Czy okres jest przeciwskazaniem do wykonania endermogolii? A może lepszym rozwiązaniem okaże się przełożenie zabiegu na inny termin? Warto dowiedzieć się, kiedy najlepiej wykonać taki zabieg. Kwestie te zostaną szerzej omówione w niniejszym artykule

Endermologia, a okres

W przypadku każdego zabiegu wskazać można różne przeciwskazania, które by go dotyczyły. Podobnie jest w przypadku endermologii, czyli masażu podciśnieniowego, który pomaga w walce z cellulitem i starzeniem się skóry. Jak wygląda relacja endermologia a okres? Nie poleca się wykonywania tego zabiegu w trakcie miesiączki, podczas gdy ma być on wykonywany w okolicach brzucha. Jeśli zabieg ma uwzględniać ujędrnianie skóry na brzuchu, lepiej przełożyć go na inny termin, po zakończonej owulacji. Podobnie w przypadku pań, które mają wyjątkowo obfite i bolesne miesiączki. Zabieg endermologii warto wykonać po zakończonym okresie. Warto podkreślić, że wykonanie endermologii w trakcie miesiączki nie jest zakazane. Wszystko uzależnione jest od tego, jak dana osoba przechodzi swój okres. Dla niektórych pań endermologia może pomóc w rozluźnieniu mięśni i przynieść ulgę, ponieważ endermologia przynosi uczucie rozluźnienia i ukojenia mięśni. Czasem może się okazać, że zabieg endermologii lepiej wykonać właśnie podczas okresu. Wszystko uzależnione jest od indywidualnego przypadku. Mimo wszystko odgórne zalecenie jest takie, że odradza się wykonywania endermologii okolic brzucha w trakcie okresu.

Endermologia, a miesiączka – czy warto przełożyć zabieg?

Wiele kobiet przed umówieniem zabiegu zastanawia się, jak wygląda relacja endermologia a miesiączka. Jeśli zabieg endermologii ma zostać wykonany na twarzy, nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania, także podczas okresu, Możliwe jest ujędrnienie skóry twarzy i pozbycie się zmarszczek w dowolnym dniu podczas cyklu. Jeśli więc chodzi o twarz, termin zabiegu nie ma znaczenia i może być wykonany w dowolnym czasie. W momencie, kiedy zabieg endermologii ma być wykonywany na twarzy, okres nie stanowi żadnego przeciwskazania. Sytuacja może wyglądać nieco inaczej, gdy zabieg dotyczy okolic brzucha. Wówczas zaleca się przełożenie zabiegu na inny termin, po zakończonej miesiączce. Warto więc dokładnie przeanalizować, kiedy spodziewamy się miesiączki i dopasować ustalenie wizyty w salonie, gdzie planujemy wykonać zabieg endermologii. Przed zabiegiem zawsze można także skontaktować się z kosmetologiem i zapytać o wszelkie nurtujące kwestie. Specjalista, który będzie wykonywał endermologię powinien doradzić także w kwestii ewentualnego przełożenia terminu zabiegu.

Podsumowując, czy istnieje jakaś zależność między endermologią a miesiączką? Jak wykazano w artykule, istnieje. Zabiegu nie powinny wykonywać kobiety w czasie menstruacji, jeśli endermologia dotyczy okolic brzucha. W przypadku innych partii ciała albo twarzy okres nie stanowi żadnego przeciwskazania do wykonania zabiegu. Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule artykułu, warto podkreślić, że miesiączka może stanowić przeciwskazanie do wykonania zabiegu endermologii. Szczególnie kiedy kobieta posiada obfite miesiączki. Wykonanie endermologii, by ujędrnić swoją skórę na twarzy i zminimalizować zmarszczki jest z kolei możliwe i nie istnieją do tego żadne przeciwskazania.