Czy endermolgia w ciąży jest bezpieczna?
Kobieta spodziewająca się dziecka cieszy się, że zostanie mamą, ale w tym okresie musi zmagać się z takimi problemami jak tworzenie się tzw. pomarańczowej skórki i gromadzenie się wody. Czy można jej pomóc? Tak, w salonie kosmetycznym może zostać wykonany zabieg endermologii, który w ciąży jest bezpieczny dla mamy i dla dziecka. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takiej procedurze można się poddać dopiero po 3 miesiącu ciąży.
Spis treści
Czy endermolgia w ciąży jest bezpieczna?
Endermologia jest metodą mechanicznej stymulacji tkanek miękkich i jest wykonywana za pomocą specjalnej rękojeści, która wyposażona jest w dwie niezależnie obracające się rolki. Została uznana za realnie niwelującą cellulit na dowolnym etapie rozwoju. Ale czy endermologia w ciąży nie ma przeciwwskazań? Ciężarna kobieta poddając się każdej procedurze medycznej czy kosmetologicznej musi skonsultować ze swoim lekarzem. Jeżeli uzyska zgodę na poddanie się takiej procedurze może bez obaw ją wykonać.
Kosmetolog ma wiedzę na jakich partiach ciała może wykonać taką mechaniczną stymulację. Dlatego endermologii nie będą poddane takie partie ciała jak: brzuch, ramiona czy piersi. Najważniejsza jest ochrona płodu i każdej części ciała mamy związanej z procesem rozrodczym. Przestrzegając zaleceń lekarza oraz bazując na wiedzy zawodowej kosmetologa endermologia w ciąży jest procedurą bezpieczną i bardzo pomocną. Kobieta w ciąży cierpi na ciężkość i opuchliznę nóg, odczuwa dolegliwości bólowe pleców, poddając się zabiegowi uzyskuje lepsze krążenie krwi oraz limfy. Efektem tego jest pozbycie się tych przykrych doznań oraz usunięcie toksyn.
Ciąża a endermologia – jaka jest zależność?
Podczas zabiegów endermologicznych kosmetolog działa bezpośrednio na skórę i podskórną tkankę tłuszczową, co powoduje zmiany w komórkach skóry: fibroblasty szybciej zaczynają syntetyzować kolagen, który tworzy nową ramę skóry o prawidłowej strukturze. Zwiększa się również mikrokrążenie i odpływ limfy, znika stagnacja, można uzyskać likwidację cellulitu i rozstępów. Procedura sprzyja przechodzeniu tkanek na zupełnie inny poziom metabolizmu. Kobiety zgłaszające się do salonu kosmetycznego z obrzękiem nóg i bólami pleców zawsze zadają pytanie czy endermologia w ciąży jest bezpieczna? Odpowiedź jest jedna, tak, ale trzeba pamiętać, że wszystko co związane jest z ciążą należy zgłaszać do specjalisty wykonującego procedurę.
Technika pozwala w ramach zabiegu skutecznie pracować z problemami występującymi w estetyce ciała i dolegliwościami ciężarnej kobiety: usunąć obrzęki, poprawić mikrokrążenie w tkankach, poprawić elastyczność skóry. Aktywnie działając na tkanki jest jednym z najbardziej fizjologicznych i bezpiecznych zabiegów. Ponadto działa ogólnie prozdrowotnie, immunomodulująco i relaksująco na organizm. A ponieważ zmiany w tkankach zachodzą na poziomie metabolizmu komórkowego, wyniki z zabiegów są zachowane przez długi czas.
Jakie problemy rozwiązuje endermologia w ciąży?
Technikę można stosować w czasie ciąży (w przypadku braku przeciwwskazań położniczych), opracowano w tym celu specjalny program. Fizjologia i bezpieczeństwo zabiegu mają zastosowanie w przypadku usuwania problemów kobiet w ciąży, można wyeliminować dolegliwości bólowe pleców i opuchliznę nóg która często im towarzyszy. Endermologia jest również skuteczna w profilaktyce problemów naczyniowych i działa antystresowo. Ponadto jest odpowiednia w okresie rekonwalescencji po porodzie.
Zabieg jest nieinwazyjny a kobieta w ciąży może w tym trudnym okresie cieszyć się gładką i jędrną skórą bez cellulitu. Endermologia w ciąży jest formą delikatnego masażu wykonywanego na określonych partiach ciała i jest zbawienna przy gromadzeniu się wody w organizmie ciężarnej kobiety. Rosnący brzuszek jest zawsze pomijany podczas zabiegu, dlatego jest on bezpieczny, skuteczny i przyjemny.