Czy endermologia może pomóc w odchudzaniu
Wraz z rozwojem technologicznym medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, które przyspieszają oraz wspomagają odchudzanie. Jednym z nich jest endermologia. Masaż podciśnieniowy, za którego pomocą możliwe jest pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu. Zabieg ten również korzystnie wpływa na jędrność skóry. Jak wygląda, na czym polega masaż i na co zwrócić szczególną uwagę? Endermologia na odchudzanie – czy warto? Kiedy się na niego zdecydować? Zachęcam do przeczytania! Wszystkie odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.
Spis treści
Endermologia – jak wygląda, na czym polega masaż i na co zwrócić szczególną uwagę?
Endermologia, czyli inaczej masaż podciśnieniowy wykonywany jest za pomocą specjalnych głowic oraz komory ssącej. Masaż ten korzystanie wpływa na głębokie warstwy skóry. Wskazuje to, na zbawienne działanie poprawiające nie tylko ukrwienie, ale także przyspieszające metabolizm zachodzący w komórkach co sprzyja procesom spalania tkanki tłuszczowej. Masaż podciśnieniowy trwa zazwyczaj od 15 do 40 minut, w zależności od obszaru ciała, który chcemy poddać metodzie. Podczas zabiegu pacjent wkłada kostium do endermologii, który zabezpiecza skórę przed bezpośrednim działaniem głowicy masującej, która zasysa fałd skórny. Kostium ten ułatwia również poślizg rolek, które masują fałd skórny od wewnątrz do zewnątrz. Warto pamiętać, że istnieją pewne przeciwskazania do stosowania masażu, oto one:
- egzema,
- trądzik,
- żylaki,
- zakrzepica,
- stany zapalne naczyń krwionośnych,
- tłuszczaki,
- cukrzyca,
- przepuklina,
- nowotwory,
- stany zapalne lub mechaniczne uszkodzenia skóry,
- ciąża i karminie piersią.
Decydując się na serię zabiegów, warto zadbać o zwiększoną aktywność fizyczną, lekkostrawną dietę oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. Zdrowy styl życia pozwala utrzymać zdrowie, ale również korzystnie wpływa na utrzymanie wagi, co podnosi skuteczność zabiegu. Endermologia a odchudzanie – czyli masaż podciśnieniowy to idealny sposób na wzmocnienie efektu, lecz należy pamiętać, że nie zastąpi całego procesu odchudzania. Zaleca się wykonywać zabieg w seriach 10 – 15 wizyt, nie przekraczając liczby 2 – 3 razy w tygodniu.
Endermologia na odchudzanie – czy warto się zdecydować?
Masaż podciśnieniowy wzmacnia efekt odchudzania, korzystnie wpływając na problematyczne partie ciała, ponadto poprawia kondycję skóry oraz pozwala pozbyć się cellulitu. Zabieg pobudza do produkcji kolagenu i elastyny, które wpływają na elastyczność skóry. Warto zdecydować się na masaż endermologiczny nie tylko chcąc pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów. Zabieg pozwala spłycić blizny i widoczne rozstępy. Zabieg ten sprawdzi się także w obrębie twarzy, bowiem spłyca zmarszczki i uelastycznia skórę w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Endermologia a wyszczuplenie sylwetki – czyli korzystny wpływ masażu zauważalny jest w odniesieniu zarówno do wyszczuplenia, jak i relaksacji całego ciała wpływając owocnie na samopoczucie pacjenta.
Endermologia a odchudzanie – kiedy warto zgłosić się na zabieg?
Osoby, które borykają się z obrzękami, a także dolegliwościami bólowymi w obrębie stawów i mięśni mogą wybrać ten typ zabiegu, aby zwiększyć przepływ limfy w organizmie, pozbywając się obrzęków oraz dokuczliwego bólu. Masaż endermologiczny warto stosować u osób chcących wzmocnić efekt odchudzania, a także pragnących dodać skórze elastyczności i jędrności. Przed podjęciem decyzji warto, dokładnie wyznaczyć cel, który ma zostać osiągnięty podczas regularnych sesji, a także zwrócić uwagę na ewentualne przeciwskazania. Zadbajmy by decyzja była w pełni przemyślana, co pozwoli cieszyć się z efektów już po pierwszym masażu.