Jak wzmocnić efekty endermologii?

1 grudnia 2021
jak-wzmocnic-efekty-endermologii.jpg

Endermologia to niezwykle skuteczny zabieg, który pozwala na modelowanie i wyszczuplenie naszej sylwetki raz redukcję tak bardzo znienawidzonego cellulitu. Mimo, iż jest to masaż przynoszący naprawdę dobre efekty, które potrafią diametralnie odmienić wygląd naszego ciała to warto pamiętać o tym, że przy odrobinie chęci i samozaparcia efekt ten można jeszcze pogłębić i przyspieszyć. Jak, zatem wzmocnić efekty endermologii?

Picie dużej ilości wody wzmacnia zabieg enderologii

Woda, to jeden z tych napojów, który zawsze powinien być spożywany w dużych ilościach. Zalecenia większości specjalistów mówią o tym, że codzienna podaż u dorosłego człowieka powinna wynosić minimum 1,5 litra czystej wody. Tyczy się to również osób korzystających z dobrodziejstw endermologii. Stymulowanie układu limfatycznego w trakcie tego typu zabiegów do usuwania z organizmu toksyn i pozostałości powstałych w procesie przemiany materii potęguje się właśnie dzięki piciu wody. Dlatego tak ważne jest, by pomiędzy kolejnymi zabiegami z serii odpowiednio nawadniać nasz organizm minimum 2 litrami niegazowanej wody mineralnej dziennie. Pozwoli to na maksymalizacje oraz przyspieszenie efektów, których spodziewamy się po zabiegu endermologii.

Dzięki odpowiedniej diecie wzmocnisz zabieg endermologii

Źle zbilansowana, ciężkostrawna dieta spożywana w nieadekwatnych porach to prawdziwy zabójca szczupłej sylwetki. Nic, więc dziwnego, że osoby stosujące taki styl życia nie mogą spodziewać się ogromnych rezultatów jakichkolwiek zabiegów modelujących sylwetkę, w tym endermologii. Chęć zmiany wyglądu naszego ciała musi iść w parze z odpowiednim podejściem do tego, co i kiedy jemy. Bardzo ważne jest tutaj regularne spożywanie 4 – 5 posiłków dziennie, które pomogą regulować przemianę materii, zapobiegną wzdęciom brzucha i odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Z diety powinny zniknąć również ciężkostrawne, tłuste potrawy oraz takie, które zawierają duże ilości cukrów. Przejście na lekkostrawne, grillowane potrawy nie wpłynie negatywnie na nasz organizm i jego wagę oraz wymiary, dzięki czemu efekty zabiegów endermologii zobaczymy zdecydowanie szybciej. Będą one miały również dużo mocniejszy efekt, niż u osób, które nie uważają na to, co jedzą.

Jak możesz jeszcze wzmocnić zabieg endermologii? Codzienny trening Twoim przyjacielem

Wiele osób błędne zakłada, że endermologia to zabieg, który nie wymaga od nas żadnego wysiłku a spektakularne efekt osiągniemy jedynie leżąc na łóżku w gabinecie kosmetologicznym. Oczywiście, same zabiegi przyniosą efekt, jednak nie będą one tak spektakularne jak przy połączeniu ich z odpowiednią dieta oraz ćwiczeniami. Nasze ciała potrzebują ruchu, by usprawniać wszystkie zachodzące w nich procesy, w tym te pobudzane dzięki masażowi endermologicznemu. Z tego powodu każda forma ruchu będzie lepsza niż przesiadywanie na kanapie z pilotem w dłoni. Codzienny, nawet krótki trening nie tylko przyspiesza metabolizm i likwiduje napięcie mięśni, ale pomaga ujędrniać skórę i pozbywać się nadmiaru tłuszczu, z którego powstają nieestetyczne grudki cellulitu. Początkowo takie codzienne treningi mogą być trudne, jednak z czasem staną się one rutyną, która przyniesie nam zdrowie i piękny wygląd.

Pamiętajmy, że kompleksowe podejście łączące dietę, odpowiednie nawodnienie oraz treningi to najlepsze, co możemy połączyć z zabiegami endermologii. Takie wielotorowe postępowanie bez wątpienia przyspieszy i pozwoli zmaksymalizować efekty zabiegów dając nam piękne, wyszczuplone i gładkie ciało, o jakim zawsze marzyliśmy. Odpowiedni styl życia pozwoli również zatrzymać na zdecydowanie dłuższy czas efekty endermologii i nie zniweczy zbyt szybko naszych wysiłków włożonych w regularne uczęszczanie na zabiegi.