Jak przygotować się do zabiegu endermologii?
Endermologia to jeden z najskuteczniejszych nieinwazyjnych zabiegów modelowania sylwetki oraz redukcji niepożądanego cellulitu. Ten specjalny masaż podciśnieniowy wspaniale wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej opornej na ćwiczenia fizyczne, wygładzając ciało i pomagając ujędrnić je oraz przywrócić młodzieńczy i szczuplejszy wygląd. Sama procedura jest prosta i nie wymaga hospitalizacji oraz żadnej chirurgicznej interwencji w nasze ciało. Dowiedz się jak przygotować się do zabiegu endermologii?
Jak przygotować się do zabiegu endermologii?
Endermologia jest zabiegiem, w którym wykorzystuje się urządzenie masujące wyposażone w dwie rolki i łagodny system ssący. Pozwala ono na rozciąganie tkanek i redukcję tkanki tłuszczowej oraz niechcianego cellulitu. Zabieg przeprowadza się w specjalnym rozciągliwym i bardzo obcisłym ubraniu przypominającym rajstopy. Ma ono za zadanie zwiększyć higienę i pomóc głowicy urządzenia prawidłowo przylega do ciała. Do przeprowadzenia endermologii nie trzeba żadnych większych przygotowań, jednak należy pamiętać, że mimo swojej nieinwazyjności zabieg ten może mieć wpływ nie tylko na naszą skórę ale i cały organizm. Z uwagi na fakt, że endermologia stymuluje różnorodne procesy zachodzące w naszym ciele, należy pamiętać, by na zabieg udać się będąc w pełni zdrowym. Dotyczy to również wszelkich objawów grypo-podobnych, takich jak katar czy kaszel, które mogą świadczyć o procesie zapalnym toczącym się w organizmie. Endermologia może jedynie nasilić objawy i przyspieszyć proces rozwoju choroby.
Nie należy również zapominać, że endermologia to zabieg kosmetyczny oddziałujący w głównej mierze na nasza skórę i tkankę podskórną. Warto, zatem zwrócić uwagę na jej stan przed samym zabiegiem i dopilnować by nie posiadał żadnych uszkodzeń, zadrapań czy ran. Renomowane gabinety kosmetologiczne i kosmetyczne dbające o dobro pacjentów każdorazowo przeprowadzają również wywiad z pacjentem, by wykluczyć wystąpienie któregoś z przeciwwskazań oraz po ty, by upewnić się, że skóra jest w odpowiednim stanie do przeprowadzenia endermologii.
Warto także wspomnieć, że przed samym zabiegiem, już w gabinecie należy założyć na siebie specjalny strój do endermologii, który należy zakupić na stałe. Koszt takiego ubrania to około 100zł. Są również salony, które posiadają niezwykle delikatne urządzenia masujące, w których przypadku należy jedynie nasmarować ciało oliwką do masażu.
Przeciwwskazania do zabiegu i zalecenia po endermologii
Mimo, że endermologia jest zabiegiem nieinwazyjnym, to tak jak każda procedura mająca wpływ na nasz organizm posiada pewną listę przeciwwskazań. Jest ona niezwykle krótka i obejmuje okres ciąży, czynna chorobę nowotworową, zapalenie skóry oraz różnorodne infekcje. Endermologia nie wskazana jest również u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe oraz borykających się z chorobą żylną kończyn dolnych. W przypadku kobiet mających obfite i bolesne miesiączki zaleca się również wykonywanie tego zabiegu w terminie innym niż data jej występowania.
Zabieg endermologii jest niebywale skuteczny, jednak nie daje efektów na stałe. Dla pełnego i najlepszego efektu należy przeprowadzić określona liczbę zabiegów, ustaloną po konsultacji ze specjalistą wykonującym zabieg. Warto również pamiętać, że utrzymanie stanu pozabiegowego wymaga wprowadzenia do życia zmian takich jak picie minimum 2 litrów wody dziennie, zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna. Tylko w ten sposób uda się powstrzymać dalsze nagromadzanie tkanki tłuszczowej i powstawanie szpecącego cellulitu na naszym ciele